Blog

Umowa zawarta hybrydowo

W erze postępującej cyfryzacji strony coraz częściej decydują się na zawieranie umów przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Jednak co w sytuacji, jeżeli kontrakt ma zostać podpisany przy wykorzystaniu różnych rodzajów podpisów?

Czytaj dalej

Odszkodowanie za zmarnowany urlop

Zbliża się okres urlopowy, a wraz z nim czas wyjazdów oraz korzystania z usług biur podróży. Co zrobić w sytuacji, jeżeli miejsce, w którym mieliśmy spędzić wymarzone wakacje różni się od zdjęć i opisów biura podróży?

Czytaj dalej

Pracowniczy zakaz konkurencji

Ze względu na specyfikę niektórych zawodów, m.in. specjalistów z branży IT, HR, marketingu, czy księgowości, ustawodawca przewidział w kodeksie pracy instytucję służącą zabezpieczeniu interesów pracodawcy w postaci pracowniczego zakazu konkurencji.

Czytaj dalej

Pacjencie, czy znasz swoje prawa?

Bez względu na to, czy pacjent udaje się do szpitala, czy do prywatnego gabinetu lekarskiego lub fizjoterapeutycznego powinien mieć możliwość zapoznania się z przysługującymi mu prawami.

Czytaj dalej

Zgoda pacjenta na zabieg

W prawie medycznym zasadniczą rolę odgrywa autonomia woli pacjenta oraz jego prawo do samostanowienia i integralności cielesnej.

Czytaj dalej

Przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy będącego osobą fizyczną za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.

Czytaj dalej

Zapraszamy do kontaktu